Logo TUL

Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace provedl v r. 2013 testy antibakteriálních vlastností triček zn. Afekt (nyní Bambutik). Testy prokázaly inhibiční vlastnosti, tzn. že naše produkty zabraňují rozmnožování bakterií v textilii, a proto nejsou cítit potem ani po delším nošení. Ústav není certifikovanou laboratoří, výsledky testů mají informační charakter.

Otázky a odpovědi k provedeným testům naleznete zde

Na výrobě bambusové viskózy spolupracujeme s několika pletárnami v ČR i v zahraničí. Každá z nich má svou certifikační strategii, avšak všechny jsou držiteli nejdůležitějšího certifikátu v textilním průmyslu:

standard-100-by-oeko-tex-logo-vector.png

Oeko Tex Standard 100 - jedna z nejuznávanějších norem v oblasti textilní výroby - není přímo bio certifikátem, ale garantuje, že výrobek byl testován na chemikálie nebezpečné pro lidské zdraví, popř. garantuje jejich minimální obsah. Textil označený tímto logem by měl mít vhodné pH pro pokožku. 

cz výrobek.png

Jsme hrdými držiteli ochranné známky Český výrobek. Jsme česká firma - vyrábíme v Čechách, žijeme v Čechách, daníme v Čechách.